Zdjęcie produktowe zamgławiacza 0,8 PE 7110

    Zamgławiacz 0,8 PE 7110

    Zamgławiacz 0.8 PE to kompletny zestaw służący do zamgławiania; składa się z głowicy, wkładki, dyszy i końcówki bagnet F służącej do montażu zamgławiacza na rurze PE; złożony zestaw skraca czas instalacji zamgławiaczy ( antykapacz w opcji zamawiany osobno) . Zamgławiacz pasuje do mikrozraszaczy HADAR 7110

    Zalety zamgławiacza 0,8 PE 7110

    • stosowany w szklarniach i tunelach foliowych do ukorzeniania roślin i kontroli klimatu
    • zestaw składa się z: głowicy, wkładki zamgławiającej i dyszy czarnej 0,8 mm o wydatku 41 l/h (przy ciśnieniu 3,0 atm.) oraz końcówki bagnetowej F służącej do montażu zamgławiacza na rurze PE (w przypadku montażu na rurze PCV należy dodatkowo zastosować bazę gwintowaną 3/8”W)
    • wężyki pasujące do tego typu zestawu: sztywny 20 lub 40 cm, 30 cm z obciążnikiem lub 50 cm do przycięcia „na miarę” (zamawiane osobno)
    • zalecane jest zastosowanie dodatkowo antykapacza (zamawiany osobno)
    • zalecane ciśnienie pracy: 3 – 5 atm.
    • filtracja wody: 120 mesh
    • rozstawa: 1,0 x 1,0 m (dla stołów: o szer. 1,2 m – jeden ciąg, o szer. 1,4 – 1,6 m - dwa ciągi)

    Mikrozraszacze HADAR 7110 to bardzo uniwersalna grupa mikrozraszaczy przeznaczona, w zależności od konfiguracji, do nawadniania terenów zieleni lub zraszania / zamgławiania upraw pod osłonami i upraw polowych. Mikrozraszacz ma budowę modułową, co pozwala na złożenie zestawu odpowiedniego do jego przeznaczenia.

    Jakie elementy składowe dostępne są dla mikrozraszaczy HADAR 7110?

    • Głowica – wykorzystywana w każdym zestawie, służy do mocowania odpowiedniej wkładki zraszającej (lub zamgławiającej) i dyszy.
    • Wkładki – służą do nadawania kształtu emitowanej wody; wkładka zamgławiająca tworzy mgłę i stosowana jest do ukorzeniania roślin w mnożarkach oraz do podnoszenia wilgotności i schładzania powietrza; wkładki zraszające typu „gwiazdka” to wkładki statyczne emitujące wodę w postaci promyczków; wkładka 1800 to również wkładka statyczna i emituje wodę w sektorze o kształcie półkola; wkładki typu „wirnik” to wkładki rotacyjne pełnoobrotowe; wkładka zamgławiająca i wkładka zraszająca „wirnik odwrócony” mogą być stosowane w systemach podwieszanych, w pozycji odwróconej.
    • Dysze – służą do uzyskiwania odpowiedniego przepływu wody; w tabeli podano przepływy dysz przy różnych wartościach ciśnienia oraz wyszczególniono, które dysze można stosować z którymi wkładkami.
    • Anty-mist – to element, który zmniejsza wydatek dyszy, co powoduje zwiększenie wielkości kropli oraz odwrócenie wykresu rozkładu opadu: standardowo opad jest największy przy zraszaczu i maleje wraz ze wzrostem odległości; stosując anty-mist opad przy zraszaczu jest mniejszy niż na końcach zasięgu zraszacza. Właściwość ta, w połączeniu z małą rozstawą mikrozraszaczy na ciągu, powoduje zwiększenie równomierności rozkładu opadu oraz zwiększenie efektywności nawadniania (większa ilość opadu zawiera się w świetle tunelu, przez co mniej wody tracona jest na ścianach).
    • Szpilka – służy do mocowania głowicy w zestawach wbijanych w podłoże
    Kup stacjonarnie w sklepie