Nowe sterowniki X2 Hunter

Dodano:2021-02-26
Kategorie:Nowości

Nowe sterowniki X2 Hunter – proste sterowanie, większa oszczędność

 

Piękny ogród wymaga regularnej pielęgnacji, a roślinność potrzebuje do prawidłowego wzrostu wody. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zraszaczy, które o odpowiedniej porze i z idealnie dopasowanym natężeniem będą nawadniać trawnik, rabaty z kwiatami czy warzywniak. Z myślą o najwyższej wygodzie właścicieli ogrodu firma Hunter oferuje nowość – sterowniki X2, dzięki którym zarządzanie podlewaniem jest nie tylko wyjątkowo proste, ale także pozwala zaoszczędzić wodę.

 

Dodatkowe nawadnianie ogrodu to w obecnym klimacie konieczność. Zielona, bujna roślinność wymaga odpowiedniego poziomu wilgoci. O ile na niewielkiej przydomowej działce kwiaty lub uprawy możemy podlać ręcznie, to już przy dużym trawniku lub ogródku warzywnym zastosowanie profesjonalnego zraszacza znacznie usprawni codzienne prace na działce. Istotną sprawą w działaniu systemu nawadniającego jest sterowanie. Firma Hunter wyszła naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom współczesnych ogrodników oraz działkowców i zaprojektowała sterownik X2, który jest unowocześnioną wersją modelu X-CORE®. Główna różnica pomiędzy nimi polega na możliwości dodania do nowszego urządzenia opcji obsługi za pomocą sieci Wi-Fi.

image024

 

Zdalne sterowanie nawadnianiem – oszczędność czasu i wody

Nowa wersja sterownika została stworzona z myślą o jeszcze większym usprawnieniu nawadniania ogrodu. Poza wydajnością i niezawodnymi funkcjami z poprzedniego modelu w X2 znajdziemy opcję zdalnej obsługi urządzenia oraz oszczędzania wody. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu oprogramowania Hydrawise® firmy Hunter. System ten pozwala na uzyskanie maksymalnej oszczędności wody przy optymalnym utrzymaniu wilgotności terenu. Oprogramowanie automatycznie dopasowuje harmonogram nawadniania do lokalnej prognozy pogody, którą pozyskuje na bieżąco z internetu. Proces ten przebiega samoistnie bez konieczności zmiany programu lub regulowania ustawień. Wystarczy stały dostęp sterownika do sieci. Samo urządzenie można programować zarówno za pomocą standardowego pokrętła, jak i zdalnie. W tym przypadku konieczne jest skorzystanie z wersji sterownika X2 rozbudowanej o moduł WAND, który pozwala konfigurować nawadnianie w prosty i szybki sposób za pomocą smartfona lub komputera. Dzięki temu ustawianie zraszania ogrodu nigdy nie było łatwiejsze. Możemy to zrobić bez wychodzenia z domu lub będąc poza domem. Zastosowana w module Wi-Fi funkcja Predictive Watering™ precyzyjnie zmienia ustawienia urządzenia zgodnie z aktualnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto sterownik jest kompatybilny z systemami automatyki domowej Amazon Alexa™ i Control4®.

image022

 

Zalety stosowania sterownika X2

Z urządzeniem sterującym nawadnianiem ogrodu uzyskanie i utrzymanie efektownego, zielonego ogrodu jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Zarządzanie wilgotnością poszczególnych stref na działce ogranicza się do stworzenia harmonogramów nawadniania. Wszelkie aktualizacje odbywają się w stanie rzeczywistym i pozwalają sterować wieloma sterownikami. Model X2 wyposażony jest w podświetlany wyświetlacz, 3 programy (każdy po 4 czasy startu) oraz opcję QuickCheck ™, która zapewnia prostą diagnostykę wadliwego okablowania. Czas pracy wynosi do 6 godzin, a samo nawadnianie można zawiesić poza sezonem na max. 99 dni. Użytkownik może dokonać sezonowych korekt w działaniu urządzenia, a jednocześnie pamięć Easy Retrieve™ przechowuje pełny program nawadniania. Dodatkowe opcje, takie jak praca cykliczna i wsiąkanie zapobiegają marnowaniu wody i jej spływom na obszarach o zmiennej wysokości lub w zwięzłych glebach.

 

Nowe sterowniki X2 firmy Hunter to nowoczesne rozwiązanie do zdalnego zarządzania nawadnianiem ogrodu. Dzięki zastosowanym zaawansowanym funkcjom i programom pozwala na idealnie zoptymalizowane wykorzystanie wody, dopasowanie poziomu nawadniania do aktualnych warunków pogodowych i oszczędność.

Udostępnij:
Kup stacjonarnie w sklepie