Czujnik opadu deszczu RS500
Cena:122,96PLN
Ilość: szt.
Udostępnij:

Czujnik deszczu SR500 IRRITROL

Przewodowe czujniki deszczu SR500 IRRITROL mają najlepszy stosunek jakości do ceny. Za niewielką kwotę zwiększa funkcjonalność systemu nawadniającego. Przewodowy czujnik opadu deszczu RS500 to jeden z najpopularniejszych przewodowych czujników opadu.

Zalety czujnika deszczu SR500 IRRITROL 

  • przewodowy
  • współpracuje ze sterownikami 230 V oraz ze sterownikami bateryjnymi
  • może pracować jako normalnie zamknięty (NC) lub normalnie otwarty (NO)
  • skokowa regulacja wysokości opadu: 3, 6, 12, 18, 25 mm
  • obudowa stabilizowana na promienie UV
  • w zestawie kabel połączeniowy o długości 7,6 m

Decydując się na zakup przewodowego czujnika deszczu musimy zastanowić się nad miejscem montażu sterownika. Przewodowy czujnik deszczu RS500 IRRITROL nie może być zamontowany zbyt daleko od sterownika. Zbyt długi przewód może osłabić sygnał, co uniemożliwi sterownikowi prawidłowe uruchamianie systemu nawadniającego.

Montaż czujnika SR500

Wybierając miejsce montażu, należy pamiętać, że umiejscowienie czujnika deszczu ma wpływ na jego pracę. Miejsce montażu czujnika deszczu powinno być dostępne z każdej strony, tak, aby zacinający, padający z każdej strony deszcz, mógł zostać wykryty przez czujnik opadu deszczu RS500 IRRITOL. Miejsce takie nie powinno być ani zbyt słoneczne, bo czujnik deszczu będzie wysychał zbyt szybko, ani zbyt zacienione, bo czujnikbędzie wysychał zbyt wolno. Miejsce montażu czujnika deszczu powinno być średnie, reprezentatywne dla całego ogrodu.

Czujnik opadu deszczu SR500 - charakterystyka

Czujnik opadu deszczu RS500 IRRITOL to czujnik koreczkowy. Tonajbardziej uniwersalne rozwiązanie, takie czujniki współpracują z większością dostępnych na rynku sterowników do podlewania. Koreczkowe czujniki przewodowe nie wymagają zasilania, dzięki temu możemy je stosować razem ze sterownikami sieciowymi 230VAC oraz ze sterownikami bateryjnymi.

W przewodowym czujniku deszczu RS500w miejscu, w którym zbiera się opad deszczu, umieszczony jest 'koreczek' połączony trzpieniem z przełącznikiem, który w zetknięciu z wodą pęcznieje i przerywa, lub łączy obwód.