Czujnik opadu deszczu RS1000 IritsCzujnik opadu deszczu RS1000 Irits
Czujnik opadu deszczu RS1000 Irits
Czujnik opadu deszczu RS1000 Irits
Cena:339,78PLN
Udostępnij:

Czujnik opadu deszczu RS1000

Bezprzewodowe czujniki deszczu takie jak czujnik opadu deszczu RS 1000 składają się z czujnika wraz z nadajnikiem, który montujemy w dogodnym miejscu w ogrodzie oraz z odbiornika, który podłączamy do sterownika.

Zalety czujnika deszczu RS1000

  • bezprzewodowy
  • współpracuje ze sterownikami 230 V
  • może pracować jako normalnie zamknięty (NC) lub normalnie otwarty (NO)
  • skokowa regulacja wysokości opadu: 3, 6, 12, 18, 25 mm
  • zasięg działania: 90 m
  • zasilanie: 2 baterie 3 V typu CR2032
  • by-pass do czasowego zawieszania działania lub wyłączenia czujnika
  • obudowa stabilizowana na promienie UV

Decydując się na zakup czujnika deszczu musimy zastanowić się nad miejscem montażu sterownika. Wybierając miejsce montażu, należy pamiętać, że umiejscowienie czujnika deszczu ma wpływ na jego pracę. Miejsce montażu bezprzewodowego czujnika deszczu RS 1000 powinno być dostępne z każdej strony, tak, aby zacinający, padający z każdej strony deszcz, mógł zostać wykryty przez czujnik. Miejsce takie nie powinno być ani zbyt słoneczne, bo czujnik deszczu będzie wysychał zbyt szybko, ani zbyt zacienione, bo czujnik będzie wysychał zbyt wolno. Miejsce montażu bezprzewodowego czujnika deszczu RS 1000 powinno być średnie, reprezentatywne dla całego ogrodu. Dodatkowym ograniczeniem i utrudnieniem, w montażu przewodowego czujnika deszczu jest umocowanie i doprowadzenie przewodu. Wszędzie tam gdzie montaż standardowego czujnika deszczu przewodowego jest utrudniony, lub niemożliwy, możemy zastąpić go bezprzewodowym czujnikiem opadu.

Czy twój sterownik będzie współpracował z bezprzewodowym czujnikiem deszczu?

Bezprzewodowy czujnik opadu deszczu RS 1000 wymagają sterownika zasilanego 230 VAC i nie współpracują ze sterownikami bateryjnymi. Czujnik z nadajnikiem zasilane są bateryjnie, natomiast odbiornik czerpie energię ze sterownika do którego jest podłączony. Wybierając czujnik deszczu należy pamiętać o wymaganych w sterowniku trybach pracy NC lub NO.

Decydując się na zakup i montaż bezprzewodowego czujnika opadu deszczu RS 1000 rozszerzasz możliwości swojego systemu nawadniającego.

Podobne do

Kupujący ten produkt kupili także: